top of page

Príbeh hudby - slovenská hudba

Vyberte sa spolu s nami na cestu úchvatným neprebádaným svetom. Spoznajte našich hudobných skladateľov a ich diela v prvej časti unikátneho koncertu o slovenskej klasickej hudbe. Môžete sa tešiť na svetovú premiéru diela hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej a ukážky z diel Ján Levoslava Bellu, Jána Cikkera, Viliama Gräffingera, Jozefa Grešáka, Johanna Nepomuka Hummela, Alexandra Moyzesa, Mikuláš Schneidra-Trnavského, Ivana Paríka, Svetozára Stračinu, Eugena Suchoňa, Ilju Zeljenku a Georgiusa Zruneka. Veľký symfonický orchester, Bratislavský chlapčenský zbor, sólisti, dirigent a moderátor Gabriel Rovňák ml. sú zárukou pútavého a dynamického programu, ktorý vás zaujme.

Premiéra koncertu: 22.9.2022, Dom umenia Košice, Štátna filharmónia Košice, Bratislavský chlapčenský zbor (zbormajsterka Magdaléna Rovňáková), sólisti Rastislav Suchan (trúbka) a Ján Hrubovčák (trombita), dirigent a moderátor Gabriel Rovňák

Ďalej sme hrali: 23.9. o 8:30 a 10:30 (streamovaný koncert), 12.11. o 10:00 a 16:00 - Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislavský chlapčenský zbor a rovnakí sólisti, ako v Košiciach.

Počet divákov: 2500 naživo + cca 16.000 stream

Špeciálna informácia: počas streamovaného koncertu sme získali Slovenský rekord v počte účinkujúcich pri uvedení skladby. Išlo o dielo Haimoni Balgavej s názvom "Na Svišťovom štíte".  Účinkujúci na pódiu, ako aj diváci boli zapojení do interpretácie diela.

bottom of page