top of page

NOVINKY

Príbeh hudby až trinásť krát v sezóne 2019/2020
25.6.2019

Úspešný vzdelávací projekt "Príbeh hudby" sa v koncertnej sezóne 2019/2020 dostane opäť ku desaťtisícom mladých ľudí na celom Slovensku. V novembri uvedieme "Príbeh hudby II - O nesmrteľnosti" v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Koncert budeme streamovať do slovenských škôl. V decembri zaznie premiéra úplne nového koncertu "Príbeh hudby IV - Vianoce!", spolu so Štátnou filharmóniou Košice.   Už v marci sa diváci v Žiline môžu tešiť na ďalšiu premiéru. Koncert "Príbeh hudby V - Farebný svet" uvedieme s Bratislavským chlapčenským zborom. Napokon sa svojej reprízy dočká aj koncert "Príbeh hudby III - Opera letí". Uvedieme ho v júny so Štátnou filharmóniou Košice.  

Gabriel Rovňák členom medzinárodných porôt
6.6.2019

Gabriel Rovňák bol členom odbornej poroty na medzinárodných festivaloch "Dostalíkovo sborové jaro 2019" a "Svárky písní Olomouc 2019. " .

Bohatá koncertná sezóna Bratislavského chlapčenského zboru
6.6..2019

Gabriel Rovňák sa ako zbormajster predstavil na množstve koncertov doma i v zahraničí. Teleso vystupovalo v Českej republike, Turecku, Rakúsku a v mnohých slovenských mestách Hosťovalo v Slovenskom národnom divadle a na koncertoch Slovenskej filharmónie. 

Bratislavský chlapčenský zbor v Ománe
4.4.2019

Bratislavský chlapčenský zbor bude spoluúčinkovať na uvedení 3. symfónie Gustava Mahlera. Teleso sa predstaví pod taktovkou výnimočného francúzskeho dirigetna Emmanuela Villaumea. Spoluúčinkovať bude tiež Slovenský filharmonický zbor. 

Príbeh hudby sledovalo takmer 50.000 detí
10.12.2018

Koncertný edukatívny projekt Príbeh hudby - na počiatku bola nota sledovalo takmer 50.000 detí na celom Slovensku priamo vo svojich školách. Internetový prenos koncertu získal stovky pozitívnych ohlasov. Už v tejto chvíli pracujeme na príprave ďalšej časti cyklu.

Príbeh hudby už čoskoro u vás doma!
22.7.2018

V spolupráci s RTVS a Bratislavským chlapčenským zborom pripravujem edukatívny koncert pre deti "Príbeh hudby", ktorý prevedie poslucháčov dejinami hudby od jej vzniku až do dnešných dní. Koncert už zhliadlo viac ako 6.000 poslucháčov, dnes ho, vďaka online streamu, ponúkame deťom do škôl na celom Slovensku. Koncert zaznie 26.10. a 27.10. vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Viac info o projekte už čoskoro! Koncertom pre deti sa venujem dlhodobo. Prečítajte si viac!

Kniha "Zdeněk Košler - život a dílo" práve vyšla 
10.12.2017

Edičné stredisko JAMU v týchto dňoch vydáva moju knihu "Zdeněk Košler - život a dílo". Publikácia mapuje život a umelecký odkaz jedného z najvýznamnejších českých dirigentov. Viac informácií na www.zdenek-kosler.cz

Vianočné koncerty Bratislavského chlapčenského zboru vo Francúzsku
15.11.2017

Bratislavský chlapčenský zbor získal pozvanie na realizáciu Vianočných koncertov v Štrasburgu a okolí. Na koncertoch sa predstavím ako dirigent, spolu s Magdalénou Rovňákovou.

Aplikácia "DIRIGENT" pre Samsung Smart TV je nainštalovaná vo viac ako 250 000 televízoroch 
10.10.2017

Špeciálna aplikácia DIRIGENT, ktorú sme spolu so spoločnosťou MAUTILUS pripravili pre televízory značky Samsung dobýva svet! Nahrávky dirigenta Zdeňka Košlera si vypočuli už státisíce ľudí. Aplikáciu je  vďaka špeciálnej technológii možné ovládať pohybom rúk.

Pedagóg Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne
1.10.2017

Od akademického roka 2017/2018 som sa stal interným pedagógom Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne. 

bottom of page