top of page

Príbeh hudby

Koncerty Príbeh hudby sú koncertami prvého kontaktu mladých ľudí s "vážnou" hudbou. Cyklus koncertov vznikol v roku 2013, v spolupráci so Štátnou filharmóniou Košice. Gabriel Rovňák je autorom, dirigentom a moderátorom koncertov, ktoré realizuje v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Operou Slovenského národného divadla, Štátnou filharmóniou Košice a Štátnym komorným orchestrom Žilina. Od roku 2018 tento projekt zaštiťuje Bratislavský chlapčenský zbor, ktorý zároveň spoluúčinkuje vo väčšine koncertov. Od toho istého roku je jeden projekt každý rok prostredníctvom Internetu prenášaný do škôl na celom Slovensku. V roku 2019 koncert "Príbeh hudby 2 - O nesmrteľnosti" sledovalo viac ako 80.000 divákov. V roku 2023 bol Gabriel Rovňák nominovaný na ocenenie Krištáľové krídlo za projekt Príbeh hudby.

O projekte povedali:

"Pán Rovňák sa predstavil nielen ako dirigent, ale aj ako autor scenára a moderátor celého koncertu. Všetkých troch "úloh" sa zhostil výnimočným a mimoriadne kvalitným spôsobom. Scenár a sprievodné slovo boli pripravené na špičkovej profesionálnej úrovni , naplnili ambíciu svojou pútavosťou zaujať mladé publikum"

Július Klein, riaditeľ Štátnej filharmónie Košice

"Zrealizované koncerty mali veľmi priaznivý ohlas u detí aj pedagógov, o čom svedčia pozitívne až nadšené telefonické aj mailové ohlasy z jednotlivých škôl."

Elena Filippi, dramaturgička, Štátny komorný orchester Žilina

"Kvalitná hudba, premyslená koncepcia, krásny prístup k detskému poslucháčovi, profesionalita, to je dôvod, prečo sa na Vaše koncerty radi vraciame a vždy tešíme.

Anna Hrdá, pedagóg

Ďakujeme za skvelý zážitok počas sledovania koncertu "Príbeh hudby." Sme z malej školy na Orave a nie všetky deti majú možnosť ísť s rodičmi na nejaký koncert. Mnohé deti tak prvý krát videli a "boli" na skutočnom koncerte. Veľmi sa to všetkým páčilo. 
ZŠ s MŠ Vavrečka

"Bol to brilantný komentár, ktorý oslovil všetky vekové kategórie, nenudili sme sa ani na moment, skvelý výber sólistov i diel, takýto koncert sme tu na Slovensku ešte nezažili!!! Bolo to výborne zorganizované a za celú moju rodinu posielame jedno obrovské bravooooo!!!!!"
Zuzana Suchanová

Koncert bol úžasný! Po jednotlivých ukážkach sme spontánne tlieskali, ako by sme boli prítomní v sále. Z účinkujúcich vyžarovala taká radosť a hlboké precítenie hudby, že si to všimli aj žiaci.
Ohlas zo základnej školy

0001.jpg
Snímka1.JPG
Pozrite sa! Príbeh hudby 3.jpg
SND_A1_OPERA_KONCERTY_PRIBEH HUDBY_sez102_KB 2.jpg
Príbeh hudby vizuál.jpg
Vianoce vo filme - plagát.jpg
Karneval-zvierat_A4_FINAL_vyska_s-textami.jpg
Príbeh_hudby_5_A2.jpg
bottom of page