Koncerty Príbeh hudby

Orchestrálne koncerty pre deti a mládež "Príbeh hudby" realizujem v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnou filharmóniou Košice a Štátnym komorným orchestrom Žilina. Pôsobím v nich ako dirigent, autor a moderátor. Ich cieľom je dokázať mladým ľuďom, že klasická hudba "nehryzie", ba dokonca vie byť inšpiráciou a spoločníkom v dnešnej uponáhľanej dobe. Programy "City a emócie v hudbe", "Príbeh hudby" a "O nesmrteľnosti" zazneli s veľkým ohlasom. Jeden projekt každý rok je prostredníctvom Internetu prenášaný do škôl na celom Slovensku. V roku 2019 nás sledovalo viac ako 80.000 divákov.

UPR
UPR

Príbeh hudby
Príbeh hudby

So Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu

LOGO-príbeh-hudby-600pix
LOGO-príbeh-hudby-600pix

UPR
UPR

1/13

O projekte povedali:

"Pán Rovňák sa predstavil nielen ako dirigent, ale aj ako autor scenára a moderátor celého koncertu. Všetkých troch "úloh" sa zhostil výnimočným a mimoriadne kvalitným spôsobom. Scenár a sprievodné slovo boli pripravené na špičkovej profesionálnej úrovni , naplnili ambíciu svojou pútavosťou zaujať mladé publikum"

Július Klein, riaditeľ Štátnej filharmónie Košice

"Zrealizované koncerty mali veľmi priaznivý ohlas u detí aj pedagógov, o čom svedčia pozitívne až nadšené telefonické aj mailové ohlasy z jednotlivých škôl."

Elena Filippi, dramaturgička, Štátny komorný orchester Žilina

"Kvalitná hudba, premyslená koncepcia, krásny prístup k detskému poslucháčovi, profesionalita, to je dôvod, prečo sa na Vaše koncerty radi vraciame a vždy tešíme.

Anna Hrdá, pedagóg

Ďakujeme za skvelý zážitok počas sledovania koncertu "Príbeh hudby." Sme z malej školy na Orave a nie všetky deti majú možnosť ísť s rodičmi na nejaký koncert. Mnohé deti tak prvý krát videli a "boli" na skutočnom koncerte. Veľmi sa to všetkým páčilo. 
ZŠ s MŠ Vavrečka

"Bol to brilantný komentár, ktorý oslovil všetky vekové kategórie, nenudili sme sa ani na moment, skvelý výber sólistov i diel, takýto koncert sme tu na Slovensku ešte nezažili!!! Bolo to výborne zorganizované a za celú moju rodinu posielame jedno obrovské bravooooo!!!!!"
Zuzana Suchanová

Koncert bol úžasný! Po jednotlivých ukážkach sme spontánne tlieskali, ako by sme boli prítomní v sále. Z účinkujúcich vyžarovala taká radosť a hlboké precítenie hudby, že si to všimli aj žiaci.
Ohlas zo základnej školy