top of page

Príbeh hudby

Príbeh hudby je od roku 2013 najväčší celoslovenský cyklus vzdelávacích koncertov pre deti, mládež a rodiny. Koncerty Príbeh hudby sú koncertami prvého kontaktu s "vážnou" hudbou. Cyklus koncertov vznikol v spolupráci so Štátnou filharmóniou Košice.

Gabriel Rovňák je autorom, dirigentom a moderátorom koncertov, ktoré realizuje v spolupráci so Slovenskou filharmóniou, Operou Slovenského národného divadla, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnou filharmóniou Košice, Štátnym komorným orchestrom Žilina a Bratislavským chlapčenským zborom.

Od roku 2018 tento projekt zaštiťuje Bratislavský chlapčenský zbor, ktorý zároveň spoluúčinkuje vo väčšine koncertov. Od toho istého roku je jeden projekt každý rok prostredníctvom Internetu, alebo televízneho prenosu, prenášaný do škôl na celom Slovensku. V roku 2019 koncert "Príbeh hudby 2 - O nesmrteľnosti" sledovalo viac ako 80.000 divákov.

 

V roku 2023 bol Gabriel Rovňák nominovaný na ocenenie Krištáľové krídlo za projekt Príbeh hudby. Od roku 2023 vysiela špeciálnu rozhlasovú reláciu "Príbeh hudby v Leporele" programová služba RTVS, Rádio Regina východ. 

png-transparent-logo-play-youtube-social
png-transparent-logo-play-youtube-social
png-transparent-logo-play-youtube-social
png-transparent-logo-play-youtube-social
png-transparent-logo-play-youtube-social
png-transparent-logo-play-youtube-social

O projekte povedali:

"Pán Rovňák sa predstavil nielen ako dirigent, ale aj ako autor scenára a moderátor celého koncertu. Všetkých troch "úloh" sa zhostil výnimočným a mimoriadne kvalitným spôsobom. Scenár a sprievodné slovo boli pripravené na špičkovej profesionálnej úrovni , naplnili ambíciu svojou pútavosťou zaujať mladé publikum"

Július Klein, riaditeľ Štátnej filharmónie Košice

"Zrealizované koncerty mali veľmi priaznivý ohlas u detí aj pedagógov, o čom svedčia pozitívne až nadšené telefonické aj mailové ohlasy z jednotlivých škôl."

Elena Filippi, dramaturgička, Štátny komorný orchester Žilina

"Kvalitná hudba, premyslená koncepcia, krásny prístup k detskému poslucháčovi, profesionalita, to je dôvod, prečo sa na Vaše koncerty radi vraciame a vždy tešíme.

Anna Hrdá, pedagóg

Ďakujeme za skvelý zážitok počas sledovania koncertu "Príbeh hudby." Sme z malej školy na Orave a nie všetky deti majú možnosť ísť s rodičmi na nejaký koncert. Mnohé deti tak prvý krát videli a "boli" na skutočnom koncerte. Veľmi sa to všetkým páčilo. 
ZŠ s MŠ Vavrečka

"Bol to brilantný komentár, ktorý oslovil všetky vekové kategórie, nenudili sme sa ani na moment, skvelý výber sólistov i diel, takýto koncert sme tu na Slovensku ešte nezažili!!! Bolo to výborne zorganizované a za celú moju rodinu posielame jedno obrovské bravooooo!!!!!"
Zuzana Suchanová

Koncert bol úžasný! Po jednotlivých ukážkach sme spontánne tlieskali, ako by sme boli prítomní v sále. Z účinkujúcich vyžarovala taká radosť a hlboké precítenie hudby, že si to všimli aj žiaci.
Ohlas zo základnej školy

Obrovské ďakujeme! Ďakujeme najmä za príležitosť zúčastniť sa koncertu naživo. Bol to úžasný zážitok. Nikto z nás ešte niečo podobné nezažil. Vaša práca je úžasná. Koncert mal skvelú myšlienku. Dej bol pútavý. Krásne skladby, piesne, tance. Jednoducho úžasné! Držíme palce v ďalšej práci. Ďakujeme!!!!
Ohlas zo základnej školy

Nápad vysielať live koncert je fantastický. Pre niektoré deti to bol prvý koncert , kde počuli hrať orchester alebo zbor. Pri sledované dirigovania to chceli vyskúšať tiež. Hovorené slovo, moderovanie bolo výborné, prispôsobené detskému poslucháčovi. Koncert splnil všetky očakávania a ďakujeme za úžasný nápad ako deťom/žiakom ponúknuť hudbu.  
Ohlas zo základnej školy

0001.jpg
SND_A1_OPERA_KONCERTY_PRIBEH HUDBY_sez102_KB 2.jpg
Karneval-zvierat_A4_FINAL_vyska_s-textami.jpg
Snímka1.JPG
Príbeh hudby vizuál.jpg
Príbeh_hudby_5_A2.jpg
Pozrite sa! Príbeh hudby 3.jpg
Vianoce vo filme - plagát.jpg
Plagát Príbeh hudby Slovenskej filharmónie.jpg
bottom of page